Через війну в Україні, яку розв’язала росія, третина українців можуть мати проблеми в отриманні достатньої кількості харчових продуктів. Тому в Україні впроваджується ініціатива «Сади Перемоги» — надання консультаційної підтримки територіальним громадам та домогосподарствам, які займатимуться городництвом, зберіганням та переробкою продукції тощо. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря, пише Урядовий портал, пише agronews.ua.
«Сади Перемоги» — це відповідь українців окупантам на загрозу голоду. Це про самозайнятість сотень тисяч людей, відволікання від психологічного тиску війни і забезпечення харчовими продуктами всю країну. Відтак рекомендуємо громадам активно долучатись до ініціативи. Адже це буде нашим спільним внеском у перемогу України!», — зауважив заступник Міністра.
Сади Перемоги — всеукраїнська кампанія, спрямована на ефективне використання доступних земельних ділянок і спрямування всіх ресурсів для вирощування продуктів харчування задля недопущення продовольчої кризи в Україні.
Український Уряд запевняє: в Україні сформовано стратегічний запас їжі на кілька років, тому зовсім голодними ми не залишимося. Потроху в регіонах, які не зазнали бойових дій, аграрії розпочинають сільгоспроботи. Проте вже підраховано, що порівняно з обсягами врожаїв 2020 року, Україна не отримає близько 40 відсотків врожаю різноманітних овочевих та зелених культур.
Ініціатори проєкту закликають бізнес та міжнародних партнерів допомогти українцям насінням, добривом, новітніми технологіями вирощування, пальним та технікою для обробки землі, обладнанням для переробки та зберігання продуктів. Кожна українська громада в змозі мобілізувати зусилля та використати всі доступні земельні ресурси для вирощування продовольства: пустирі, парки й галявини, задні двори. Кожен українець та українка можуть посадити Сад Перемоги у своєму домогосподарстві, на балконі чи прибудинковій ділянці.
Як зазначається, ініціатива «Сади Перемоги» потребує розроблення плану активних дій із самозабезпечення громади основними харчовими продуктами, який має визначати орієнтовні обсяги виробництва таких продуктів, які після задоволення власних потреб можуть бути спрямовані на забезпечення потреб Збройних Сил України та інших громад.
Як долучитися до городного війська?
Їстівні культури можна садити у міських садах, на клумбах біля багатоквартирних будинків та на власних балконах. Хай навіть найменший домашній город стане нашим спільним внеском у перемогу України!
А це точно спрацює?
“Сади Перемоги” — випробувана ідея. Такі овочеві, фруктові та трав’яні сади висаджували в приватних помешканнях і громадських парках у США, Великій Британії, Канаді, Австралії та Німеччині під час Першої та Другої світових воєн. Вони допомогли вистояти країнам у найскрутніші часи.
Завести власний городик на балконі чи на підвіконні не проблема, навіть в евакуації. Якщо ви житель мегаполісу і раніше бачили ниву тільки за вікном автомобіля, ви все одно впораєтеся. До прикладу, наші воїни давно примудряються вирощувати овочі навіть в окопах.
Священник Папа Римский потребовал прекратить войну рф насупротив украинского государства. На текущий момент уже и русские военные начали сознавать, что вообще именно они начали совсем не богоугодное дело и что вообще нужно, в самые короткие сроки остановиться.